dzierżawa drukarek, dzierżawa drukarek warszawa, wynajem drukarek, wynajem drukarek warszawa, wynajem kserokopiarek, dzierżawa kserokopiarek, leasing drukarek, sprzedaż urządzeń drukujących, Lexmark, Konica Minolta, Canon, Kyocera, Serwis, Drukarki, Laptopy, Naprawa drukarek, Materiały eksploatacyjne, Tusze, Tonery
Dbajmy o siebie 01

Dbajmy o siebie.
Również w sieci.

Biuro

Korzystamy z internetu na coraz większą skalę. Urządzenia mobilne i sieć kojarzą nam się z wygodą, jednak musimy pamiętać o zachowaniu niezbędnych środków ostrożności, by problemy nagle nie przesłoniły korzyści.

Separator

Jak niwelować zagrożenia i zachować bezpieczeństwo danych w sieci?

Jak uchronić dzieci od niepożądanych treści? Jak zabezpieczyć się przed oszustami czyhającymi na naszej dane? Wszyscy przecież chcemy ‘surfować’ po sieci bez narażania na zakusy na nasz wizerunek czy pieniądze.

Za magazynem Komputer Świat i NY Times’em możemy Wam podsunąć 9 prostych sposobów na zapewnienie prywatności w sieci.

Oto one:

Dbajmy o siebie 02

1. Korzystaj z komunikatorów szyfrujących.

Szyfrowanie pomaga chronić wrażliwe dane. Warto z niego korzystać nawet w rozmowach tekstowych. Przykład: szyfrujący komunikator Signal.

2. Klikając na linki i otwierając dokumenty zachowaj ostrożność.

Nie klikaj w podejrzane odnośniki, regularnie odświeżaj oprogamowanie i stosuj programy antywirusowe, np. ESET Internet Security.
Produkty ESET kupisz u nas Strzałka

3. Zabezpiecz dysk komputera.

Użytkownicy systemów Windows (7 Ultimate oraz 8, 8.1 i 10 Professional) mogą skorzystać np. z funkcji Bitlocker. We wszystkich wersjach Windows można stosować VeraCrypt. Do plików w chmurze warto użyć Cryptomatora.

Produkty MICROSOFT kupisz u nas Strzałka

4. Mądrze używaj haseł.

Najlepiej mieć do każdej witryny osobne hasło. Żeby się nie pogubić, możemy zastosować menedżer haseł, np. Last Pass, KeePass lub inny.

Dbajmy o siebie 03
5. Stosuj dwuetapową weryfikację.

Drugim poziomem ochrony prywatności może być wysłanie kodu na telefon. Stanowi dodatkową przeszkodę dla intruzów i chroni naszą pocztę, konta społecznościowe czy służbowe.

6. Wybieraj HTTPS.

Witryny, z których korzystamy, powinny używać bezpiecznego protokołu https. W przeglądarce możemy dodać wtyczkę HTTPS Everywhere, która wymusza połączenie typu HTTPS.. Jest dostępna dla przeglądarek: Chrome, Firefox, Opera i Firefox / Android.

7. Używaj VPN.

VPN, czyli Virtual Private Network tworzy swego rodzaju tunel do przesyłu,. danych z utajnieniem lokalizacji. Jest wskazane przy korzystaniu z publicznych sieci Wi-Fi.

8. Uważaj z trybem incognito.

Po prostu nie jest całkiem prywatny, i nawet w trybie incognito nie stajemy. się ‘niewidzialni’ w sieci.

9. Pomyśl o bezpiecznej wyszukiwarce.

Choć Google króluje w sieci, są dla niego alternatywy, np. DuckDuckGo,. która zapewnia anonimowość.. Pamiętajmy jednak, że dzięki zebranym danym. wyszukiwania z Google cechuje duża precyzja i celność.

Dbajmy o siebie 04
Tyle ostrzeżeń i podpowiedzi. Mamy nadzieję, że będą pomocne. Konkluzja jest prosta - warto “zadbać o siebie” w sieci.

Niech nam służy bezpiecznie, w pracy, biznesie, nauce i rozrywce.

Strzałka PowrótMasz pytania?
Skontaktuj się z naszym doradcą.
Możesz również wypełnić
formularz kontaktowy
Przycisk X

Skontaktuj się z nami.


* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wysyłając wiadomość, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi na Twojego e-maila, lub w celach marketingowych, jeśli będzie wymagała tego odpowiedź. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.
Przycisk X
Formularz ikona
Formularz napis
Twoja wiadomość została wysłana.
Czekaj na kontakt od nas.
Logo MarcovaZapisz się do newslettera i zainspiruj się

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Marcovej. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Adres firmy

ul. Żeromskiego 32
05-270 Marki


Kontakt

t.: +48 22 510 11 99
warszawa@marcova.plSocial media

Facebook logo Linkedin logo

© 2024 Marcova Biznes Sp. z o.o. (dawniej Marcova Sp z o.o. Sp. komandytowa)
projekt: Hype™ , wykonanie: CodeDeploy
Stopka slogan