5%
na pierwsze zakupy
z kodem emspot
Dowiedz się więcej
2022.01.28

Mały i wielki recykling.
Wybory, które zmieniają wiele.

Druk

Mały i wielki recykling.
Wybory, które zmieniają wiele.O recyklingu mówi się coraz więcej. I słusznie, bo to jeden ze sposobów,  by uchronić nas od generowania odpadów zagrażających poważnie środowisku Ziemi. 

Chcielibyśmy Cię przekonać, że Ty i Twoje codzienne wybory mogą zmienić obraz naszej planety.  Oczywiście widoczne efekty pojawią się, gdy znaczna liczba osób przyjmie właściwe  nawyki i większa część populacji podąży ich śladem, ale na pewno nie można już dłużej trwać w obojętności. 

Cóż, najlepiej zmiany zacząć od siebie. I od małych kroków. Czy wiesz, ile śmieci generuje pojedyncze  gospodarstwo domowe? Ile cennych surowców wtórnych wyrzucamy bezwiednie? Warto się postarać,  by te materiały nie trafiały na wysypiska śmieci ani nie zaśmiecały akwenów. 

Co możesz sam jeden?


Zacznij uważniej segregować śmieci w swoim domu i w biurze. Posegregowane odpady to cenne  źródło surowców wtórnych, materiałów, którym dzięki recyklingowi dajemy ‘drugie życie’.  Lista rzeczy, artykułów, które powstają na bazie chociażby plastikowych butelek  jest zaskakująca – od części komputerowych po konfekcję i obuwie! 


A jak wygląda recykling w wykonaniu wielkich korporacji?Dobrym przykładem, i można śmiało powiedzieć: organizacją, która przykładem świeci, jest HP.  Pewnie wielu spośród Czytelników pamięta, że w ramach swojej działalności HP realizuje szereg  inicjatyw prośrodowiskowych (zobacz > HP Sustainable Impact). Sukces tych działań mierzy się w liczbach. 

Czy wiedziałeś, że:

  • Ponad 4,7 miliarda pochodzących z recyklingu plastikowych butelek było wykorzystane  przez HP do produkcji nowych, oryginalnych wkładów atramentowych HP. 

  • Ponad 114 milionów pochodzących z recyklingu plastikowych wieszaków HP użyło do produkcji  nowych, oryginalnych wkładów atramentowych i tonerów HP. 

W efekcie 100% oryginalnych tonerów HP i 82% oryginalnych tuszów HP wykonanych jest z materiałów  pochodzących z recyklingu. 

Warto tu przypomnieć, że kupujący materiały eksploatacyjne od HP mogą przystąpić do recyklingowego  programu HP Planet Partners. Producent umożliwia bezpłatny zwrot zużytych tonerów klientom indywidualnym,  a uczestniczące w programie firmy zaopatruje w kartony do gromadzenia wykończonych wkładów  atramentowych oraz tonerów, zapewniając usługę bezpłatnych dostaw pojemników i odbioru zebranych odpadów. 


Akcja przybiera coraz większą skalę.


Już ponad 875 milionów oryginalnych wkładów atramentowych i tonerów HP zostało  poddanych recyklingowi przez klientów za pośrednictwem programu HP Planet Partners.  Wszystkim należą się podziękowania za zrozumienie globalnego wyzwania i podejście do sprawy. Jedno nie podlega kwestii, w każdym wymiarze – indywidualnym i zbiorowym, społecznym -  jest to nasza praca na rzecz lepszej przyszłości.  I choć nasze wspólne działanie może przynieść bardziej widoczne efekty,  jednostkowa uważność oraz odpowiedzialność liczą się również. 

Pamiętajmy o tym segregując ‘z głową’ odpady i wybierając materiały  eksploatacyjne od zaufanych producentów. 


Powrót


Masz pytania?
Skontaktuj się z naszym doradcą.
Możesz również wypełnić
formularz kontaktowy.
Skontaktuj się z nami.


* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wysyłając wiadomość, wyrażasz zgodę   na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi   na Twojego e-maila, lub w celach marketingowych,  jeśli będzie wymagała tego odpowiedź.   Zgodę możesz w każdej chwili wycofać,   a szczegóły związane z przetwarzaniem   Twoich danych osobowych znajdziesz w   polityce prywatności.


Twoja wiadomość została wysłana.
Czekaj na kontakt od nas.Zapisz się do newslettera i zainspiruj się

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę  na przesyłanie Ci informacji o nowościach,  promocjach, produktach i usługach Marcovej.  Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły  związane z przetwarzaniem Twoich danych  osobowych znajdziesz w  polityce prywatności.

Adres firmy

ul. Wolności 3
05-091 Ząbki


Kontakt

t.: +48 22 510 11 99
marcova@marcova.plSocial media© 2022 Marcova Biznes Sp. z o.o. (dawniej Marcova Sp z o.o. Sp. komandytowa)