dzierżawa drukarek, dzierżawa drukarek warszawa, wynajem drukarek, wynajem drukarek warszawa, wynajem kserokopiarek, dzierżawa kserokopiarek, leasing drukarek, sprzedaż urządzeń drukujących, Lexmark, Konica Minolta, Canon, Kyocera, Serwis, Drukarki, Laptopy, Naprawa drukarek, Materiały eksploatacyjne, Tusze, Tonery
Naprawiac czy nie naprawiac
Druk

Naprawiać czy nie naprawiać?
Cała prawda o serwisie drukarek.

Naprawiać czy nie naprawiać?
Cała prawda o serwisie drukarek.


Sytuacja rynkowa i brak dostępności różnych urządzeń IT oraz poszukiwanie możliwych oszczędności w firmach, skłaniają coraz więcej osób do poważnego zastanowienia się, czy należy pozbywać się starego sprzętu, w szczególności drukarek. Dochodzi do tego potrzeba ochrony środowiska oraz rosnąca świadomość konieczności redukcji odpadów.


Serwis tańszy niż ‘nowe’

Tak więc dla nas odpowiedź jest prosta. Jeśli tylko można, naprawiajmy! Z reguły koszt naprawy jest opłacalny dla użytkownika i bez porównania niższy od kosztu zakupu nowego sprzętu. Poza tym wyczekiwanie na dostawy nowych urządzeń to strata czasu i pieniędzy. Lepiej sprzęt zreperować i uniknąć niepożądanych przestojów w pracy.


Drugie życie Waszej drukarki!

Doświadczeni serwisanci posiadający autoryzacje i odpowiednie certyfikaty potrafią często tchnąć nowe życie w urządzenia, które do nich trafiają. Jeśli Wasza drukarka akurat nie domaga, a spełniała Wasze oczekiwania do tej pory, warto o nią zadbać. Wizyta w dobrym serwisie pomoże jej wrócić do formy i spisywać się lepiej niż kupione na jej miejsce ‘cokolwiek’, akurat dostępne w sprzedaży.


Naprawiać 1


Sprawdzone znaczy dobre

Warto zaufać sprawdzonym rozwiązaniom, i nie raz potwierdza się opinia, że „kiedyś to były sprzęty, nie to, co teraz”. Okazuje się, że lepiej naprawiać starsze urządzenia niż kupować nowe! Trafiają się np. współczesne drukarki, które nie zostały należycie przetestowane przez producenta, a ich oprogramowanie nie jest wolne od błędów… Czy warto przepłacać i ryzykować? Raczej nie.

Mniej elektroodpadów – ulga dla Ziemi

Możemy działać w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem - zamiast pospiesznie wyrzucać sprzęt, próbujmy go naprawiać! Decyzja o rewitalizacji używanej drukarki będzie dowodem na to, że podążacie za eko-trendami, a redukując ilość elektroodpadów na Ziemi najzwyczajniej jej pomagacie! Ta świadomość z pewnością poprawi Wam samopoczucie.


Naprawiać 2

Na czym polega usługa serwisowa?

Serwis drukarki ma za zadanie zachować lub przywrócić funkcje urządzenia drukującego, by działały bez zarzutu, niemalże tak jak w nowym sprzęcie.

Usługa przeglądu okresowego rutynowo obejmuje:

 • demontaż urządzenia i sprawdzenie stanu zużycia lub usterek jego elementów
 • czyszczenie z zabrudzeń, usuwanie kurzu, pyłu, resztek tonera; dotyczy obudowy, wnętrza, układu optycznego, podajników papieru
 • konserwację zespołów wewnętrznych, w tym wszelkich czujników, rolek, wałków, łożysk, zębatek oraz układu grzewczego
 • ewentualną wymianę uszkodzonych lub zużytych części urządzenia
 • weryfikację i regulację poboru papieru
 • montaż oczyszczonego urządzenia po konserwacji i naprawach
 • kontrolę wykonanej usługi czyli test poprawności próbnych wydruków


 • Jak często do serwisu?
  To zależy…


  Znana z medycyny zasada, że “lepiej zapobiegać niż leczyć”, dotyczy również drukarek i ogólnie sprzętu IT. Regularny serwis pozwala zapobiec poważniejszym awariom sprzętu i w rezultacie uniknąć niepożądanych przestojów w pracy. Warto też pamiętać, że koszt pojedynczej poważniejszej naprawy może być większy niż wydatek na przegląd czy konserwację.

  Generalnie zaleca się czyszczenie i konserwowanie drukarek przynajmniej raz w roku. Jednak przy większej eksploatacji urządzeń, np. w kancelariach, biurach notarialnych czy rachunkowych, może okazać się potrzebne częstsze serwisowanie i przeglądy co pół roku.

  O częstości przeglądów decydują również warunki w jakich urządzenie jest używane. Kiedy działa w pomieszczeniu o dużej wilgotności, jest narażone na kurz i pył, lub jest eksploatowane bez przerwy po kilka i więcej godzin dziennie, z pewnością będzie wymagało większej liczby przeglądów I konserwacji w ciągu roku.

  Naprawiać 3

  Dobry serwis – dłuższe życie!

  Dołączana do urządzenia drukującego standardowa gwarancja producenta działa przez czas ograniczony, a musimy się liczyć ze zużyciem części i koniecznością ich wymiany.

  Chcąc zadbać o ‘długowieczność’ naszych drukarek trzeba pamiętać o regularnym ich serwisowaniu.

  Najlepiej znaleźć w okolicy zaufany serwis posiadający niezbędne uprawnienia i certyfikaty. Warto skorzystać z możliwości podpisania umowy na stałą obsługę serwisową. Wtedy serwis dostosowuje pakiet do indywidualnych potrzeb klienta.

  Przykładowo może on obejmować porady zdalne (telefoniczne lub mailowe), szybkość reagowania na zgłoszenia, terminarz przeglądów urządzeń, i in.

  Dodatkowym wsparciem dla klienta może być opcja wypożyczenia sprzętu zastępczego, bezkosztowe diagnozy i estymacje wydatków na naprawy, dostawy części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych, a także szkolenia z obsługi drukarek dla osó korzystających z nich w biurze klienta.

  Koniec gwarancji producenta? Żaden problem!

  W uznanych serwisach (tak jak np. w Marcovej) przyjmuje się do diagnostyki i późniejszej naprawy sprzęt większości producentów na rynku.

  Dotyczy to głównie serwisu pogwarancyjnego drukarek wyprodukowanych przez firmy, których certyfikaty i stosowne autoryzacje do wykonywania napraw pracownicy serwisu posiadają.

  W przypadku Marcovej są to m.in. marki Xerox, Kyocera, Canon, OKI, HP, i Konica Minolta. Zapraszamy do kontaktu z naszymi punktami serwisowymi.

  Marcova ma swoje serwisy na terenie całego kraju. Przekonacie się, że koniec gwarancji nie musi oznaczać, że życie drukarki właśnie się kończy!...


  Strzałka Powrót


  Masz pytania?
  Skontaktuj się z naszym doradcą.
  Możesz również wypełnić
  formularz kontaktowy
  Przycisk X

  Skontaktuj się z nami.


  * Wpisz poprawne dane
  * Wpisz poprawne dane
  * Wpisz poprawne dane
  * Wpisz poprawne dane
  * Wpisz poprawne dane
  * Wysyłając wiadomość, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi na Twojego e-maila, lub w celach marketingowych, jeśli będzie wymagała tego odpowiedź. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.
  Przycisk X
  Formularz ikona
  Formularz napis
  Twoja wiadomość została wysłana.
  Czekaj na kontakt od nas.
  Logo Marcova  Zapisz się do newslettera i zainspiruj się

  * Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Marcovej. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

  Adres firmy

  ul. Żeromskiego 32
  05-270 Marki


  Kontakt

  t.: +48 22 510 11 99
  warszawa@marcova.pl  Social media

  Facebook logo Linkedin logo

  © 2024 Marcova Biznes Sp. z o.o. (dawniej Marcova Sp z o.o. Sp. komandytowa)
  projekt: Hype™ , wykonanie: CodeDeploy
  Stopka slogan