dzierżawa drukarek, dzierżawa drukarek warszawa, wynajem drukarek, wynajem drukarek warszawa, wynajem kserokopiarek, dzierżawa kserokopiarek, leasing drukarek, sprzedaż urządzeń drukujących, Lexmark, Konica Minolta, Canon, Kyocera, Serwis, Drukarki, Laptopy, Naprawa drukarek, Materiały eksploatacyjne, Tusze, Tonery
Niższe rachunki 01

Niższe rachunki za energię elektryczną
- czy to w ogóle możliwe?

Biuro

Za sprawą koronawirusa przedsiębiorstwa na całym świecie działają obecnie w trybie wyjątkowym. Na nowo weryfikowane są budżety, zarządzający zastanawiają się, jak obniżyć koszty, nierzadko decydując się na zmianę priorytetów, a niekiedy też celów funkcjonowania organizacji.

Separator
Ważne jest, by w takim momencie pamiętać o wyzwaniach, które choć wydają się nieco odsunięte w czasie, wymagają działania teraz. Należy do nich niewątpliwie zarządzanie energią. Zwrócenie uwagi na poprawę efektywności energetycznej powinno na stałe wpisać się we współczesny model prowadzenia biznesu, a jego pozytywne skutki mogą być odczuwalne już w niedalekiej przyszłości.
Niższe rachunki 02
Chcąc poprawić efektywność energetyczną czyli zmniejszyć zużycie energii i koszty z tym związane, warto dokonać zmian w konstrukcji użytkowanych dotychczas urządzeń i instalacji (łącznie z oświetleniem), a nawet z ich wymianą w konkretnym obiekcie, biurze czy firmie.

Ocenę sytuacji w tym zakresie możesz powierzyć nam. Marcova przeprowadza profesjonalne audyty energetyczne, a na ich podstawie Klienci podejmują decyzje odnośnie modernizacji i oszczędności energii.

Separator

Audyt odbywa się etapami:

 • najpierw określamy, co można u Klienta zmodyfikować lub wymienić, aby obniżyć opłaty za energię

 • następnie analizujemy możliwe do zastosowania w danym przypadku rozwiązania technologiczne - bardziej energooszczędne i przyjazne środowisku urządzenia i osprzęt oświetleniowy

 • przedstawiamy Klientowi zestawienie przewidywanych oszczędności z kosztami modernizacji oraz poziom zwrotu z inwestycji.

 • W pierwszej kolejności należy dokonać analizy oświetlenia, wykorzystywanych sprzętów biurowych, a w szczególności urządzeń drukujących, obserwując przyzwyczajenia i zachowania konkretnych użytkowników. Bardzo istotne jest również profilowanie odbiorcy energii. Pomagamy w optymalizacji takiego profilowania, patrząc na taryfy i warunki umowy dotyczącej dostaw energii, sposoby wewnętrznego rozliczania oraz opłaty dla dostawcy.

  Niewielu odbiorców zwraca na to należytą uwagę, a warto wiedzieć, że każdy w umowie z dostawcą energii ma określony maksymalny przydział mocy. Przy przeszacowaniu płaci się za przydział zbyt dużo, a przy niedoszacowaniu karę za jego przekroczenie.

  Po co to wszystko?

  Pierwszy i dla wielu najważniejszy argument, to zmniejszenie rachunków za energię elektryczną. Nie każdy wie, ile energii zużywa, i jak można by obniżyć opłaty.

  Mniejsze rachunki oznaczają oszczędności w firmie i więcej pieniędzy na inwestycje, pracowników, rozwój. Co równie ważne, zastosowanie energooszczędnych rozwiązań pozwala uniezależnić się od zawirowań politycznych związanych z ustalaniem cen energii. Łatwiejsze staje się obliczanie kosztów produkcji, wytworzenia produktu, bo im mniejsze zużycie, tym mniejszy wpływ zmian cen energii na funkcjonowanie firmy.

  Nie zapominajmy o pozytywnym aspekcie psychologicznym w związku z poprawą jakości światła. Pracownicy łatwiej się koncentrują, są mniej zmęczeni, a ich efektywność oraz komfort pracy wzrasta. To kolejny argument za modernizacją.
  Niższe rachunki 03
  Za wdrażaniem energooszczędnych rozwiązań przemawia także mniejsza ilość przerw w pracy, potrzebnych na wymianę źródeł światła. Przestoje bywają szczególnie uciążliwe w zakładach pracujących na trzy zmiany. Oszczędności związane z brakiem konieczności zakupu osprzętu oświetleniowego oraz brak kosztów robocizny są tu oczywiste.

  Ostatni, aczkolwiek jeden z najistotniejszych, i coraz częściej przywoływanych argumentów, to zmniejszona emisja dwutlenku węgla i dobroczynny wpływ na środowisko. Chociaż pandemia nie jest rekomendowanym energooszczędnym rozwiązaniem, spójrzmy na nią w tym kontekście. Podczas pandemii Ziemia złapała oddech. Ograniczenie działalności gospodarczej i przemysłowej przyczyniło się do niezwykle dużego spadku emisji dwutlenku węgla. Czy ta zmiana musi mieć jedynie charakter tymczasowy?

  Warto wyciągnąć wnioski z tej sytuacji i zrobić wszystko, aby w okresie wychodzenia z pandemii pamiętać o potrzebie głębokich, systemowych transformacji prowadzących do bardziej zrównoważonej gospodarki, która będzie dobra zarówno dla ludzi, jak i dla planety. Takie zmiany będą realne dzięki wprowadzaniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą nie tylko przyczynić się do poprawy finansów firm, ale również jakości życia mieszkańców Ziemi.

  Chcesz dowiedzieć się więcej o dostępnych rozwiązaniach, napisz lub zadzwoń do nas.  Strzałka Powrót


  Masz pytania?
  Skontaktuj się z naszym doradcą.
  Możesz również wypełnić
  formularz kontaktowy
  Przycisk X

  Skontaktuj się z nami.


  * Wpisz poprawne dane
  * Wpisz poprawne dane
  * Wpisz poprawne dane
  * Wpisz poprawne dane
  * Wpisz poprawne dane
  * Wysyłając wiadomość, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi na Twojego e-maila, lub w celach marketingowych, jeśli będzie wymagała tego odpowiedź. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.
  Przycisk X
  Formularz ikona
  Formularz napis
  Twoja wiadomość została wysłana.
  Czekaj na kontakt od nas.
  Logo Marcova  Zapisz się do newslettera i zainspiruj się

  * Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Marcovej. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

  Adres firmy

  ul. Żeromskiego 32
  05-270 Marki


  Kontakt

  t.: +48 22 510 11 99
  warszawa@marcova.pl  Social media

  Facebook logo Linkedin logo

  © 2024 Marcova Biznes Sp. z o.o. (dawniej Marcova Sp z o.o. Sp. komandytowa)
  projekt: Hype™ , wykonanie: CodeDeploy
  Stopka slogan