2020.06.14

Nowa rzeczywistość, bezpieczne rozwiązania

Biuro

Nowa rzeczywistość. Nowe doświadczenia. Czy umiemy już żyć ze świadomością obecności  koronawirusa?


Pandemia doprowadziła do bezprecedensowych zmian. Lockdown praktycznie z dnia  na dzień wywrócił normalny tryb naszego funkcjonowania, ograniczając go do czynności, które  można wykonywać w domach. Plany dnia, rytuały i przyzwyczajenia raptownie się zmieniły,  a nasze tęsknoty za światem, który pamiętamy sprzed społecznej izolacji, różnie się wyrażają,  w zależności od tego, gdzie mieszkamy i pracujemy. Powoli jednak próbujemy sytuację oswajać.

Pora wracać do normalności. Czas odmrażać działalność, uruchamiać na nowo firmy i startować z usługami.  Tak, tylko jak to zrobić bezpiecznie? Jak nie dać się zaskoczyć po raz kolejny?

Najnowsze rozwiązania technologiczne, specjalne środki ochrony osobistej to sposób na ponowne  otwarcie na świat i na klientów przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa.

Przyjrzyjmy się na początek zaawansowanym kamerom termograficznym. To one mogą pomóc zapewnić zdrowe i bezpieczne otoczenie Wam, Waszym pracownikom oraz  odwiedzającym, w lokalach, biurach czy sklepach. Pozwalają przeprowadzić szybki, stosunkowo  precyzyjny, niewymagający kontaktu pomiar temperatury ciała człowieka z bezpiecznej odległości.  Przykładowo, kamery od Hikvision potrafią badać wybiórczo tylko temperaturę powierzchni skóry  człowieka, pomijając inne źródła ciepła, co redukuje liczbę fałszywych alarmów. Dodatkowo  zapewniają one większą dokładność pomiaru poprzez kompensację zmian temperatury otoczenia  oraz odległości osoby od urządzenia pomiarowego. Wystarczy wejść w obszar pomiaru, a badanie  odbędzie się automatycznie. W ciągu zaledwie 1 sekundy kamery dokonują pomiaru, pomagając  wytypować osoby do dalszych testów i ewentualnej diagnozy medycznej.

Kamery współpracują z darmowym oprogramowaniem IVMS 4200, które umożliwia podgląd obrazu  na żywo, zaś rejestratory z serii DS-7600-I2 (i podobne) pozwalają tworzyć dokumentację  monitoringu z wielu kamer termowizyjnych (8-16 kanałów) w dużej rozdzielczości.  Za pomocą switchy PoE kamery, rejestratory oraz komputery można połączyć w jedną sieć, uzyskując pełny kompleksowy system kontroli.

W ofercie systemów termowizyjnych oprócz zaawansowanych rozwiązań są również dostępne te  bardziej budżetowe. To niewielkich rozmiarów stacje diagnostyczne z wbudowanym czujnikiem  termowizyjnym oraz układem elektronicznym. Dzięki nim urządzenia rozpoznają z bezpiecznej  odległości podwyższoną temperaturę, która sygnalizuje ryzyko stanu chorobowego lub zarażenia  wirusem. Bezdotykowo, automatycznie, szybko, wydajnie i bezpiecznie wykryjemy potencjalne zagrożenie.

Urządzenia znajdą zastosowanie m.in. przy windach wieloosobowych, w różnych obiektach  publicznych, przed wejściami do biur, lokali, w punktach usługowych, w szpitalach, na dworcach i na  lotniskach. Bardzo istotny dla systemów ochrony jest fakt, że kamery termograficzne można  podłączyć do zewnętrznego sterowania i zintegrować je z bramką wejściową, drzwiami, oraz  dedykowanym alarmem świetlnym lub dźwiękowym. Krótko mówiąc - kto ma gorączkę, nie wejdzie.  / albo: Krótko mówiąc – kto (się) gorączkuje, nie wejdzie.

Podstawowym elementem bezpiecznej przestrzeni są nowoczesne automaty do dezynfekcji rąk.  Producenci prześcigają się w ofertach i proponują wersje wolnostojące, ścienne, w kolorach  fabrycznych lub spersonalizowanych na życzenie klientów. W aspekcie profilaktyki i higieny ważną ich  cechą jest bezdotykowe uruchamianie. Płyn dozowany jest automatycznie, a dodatkowo montaż  urządzenia jest szybki i łatwy. Jedne z ciekawszych propozycji to automaty ProClean, które zostały  zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w miejscach publicznych, np.: w sklepach, w hotelach,  w urzędach, w biurach, w szpitalach, w szkołach, na stacjach benzynowych, w restauracjach, na  dworcach, na lotniskach, w szpitalach, i innych. Z uwagi na swoją kolorystykę jak i wzór, wpasują się  w każde otoczenie.

Cóż więc nam pozostaje? Nie dać się znowu zaskoczyć pandemii. Korzystając z możliwości  współczesnego świata, twórzmy dla ludzi bezpieczne przestrzenie, do życia – do pracy i wypoczynku. Czas działać!


Powrót


Masz pytania?
Skontaktuj się z naszym doradcą.
Możesz również wypełnić
formularz kontaktowy.
Skontaktuj się z nami.


* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wysyłając wiadomość, wyrażasz zgodę   na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi   na Twojego e-maila, lub w celach marketingowych,  jeśli będzie wymagała tego odpowiedź.   Zgodę możesz w każdej chwili wycofać,   a szczegóły związane z przetwarzaniem   Twoich danych osobowych znajdziesz w   polityce prywatności.


Twoja wiadomość została wysłana.
Czekaj na kontakt od nas.Zapisz się do newslettera i zainspiruj się

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę  na przesyłanie Ci informacji o nowościach,  promocjach, produktach i usługach Marcovej.  Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły  związane z przetwarzaniem Twoich danych  osobowych znajdziesz w  polityce prywatności.

Adres firmy

Oddział Centrum:
ul. Wolności 3
05-091 Ząbki
Oddział Północ:
ul. Litewska 12
80-719 Gdańsk
Oddział Południe:
ul. Budowlanych 11
41-303 Dąbrowa Górnicza


Kontakt

t.: +48 22 510 11 99
warszawa@marcova.pl

t.: +48 22 510 11 93
gdansk@marcova.pl

t.: +48 22 510 11 91
dabrowa@marcova.plSocial media©2021 Marcova Sp. z o.o. Sp. kom.