5%
na pierwsze zakupy
z kodem emspot
Dowiedz się więcej
2022.04.04

Nowy wymiar bezpiecznej przestrzeni.
Purific.

Tech

Nowy wymiar bezpiecznej przestrzeni. Purific.Czym jest dzisiaj dla nas bezpieczna przestrzeń? Czy to obszar, w którym  nie wykrywamy, nie lokalizujemy gołym okiem wrogich osób, zwierząt,  czy elementów fizycznego otoczenia? Czy zagrożenie jest zawsze widoczne? W jakiej sferze życia powinniśmy być szczególnie uważni?

Jak zwykle potwierdza się powiedzenie, że “jak czegoś nie widać, to nie znaczy,  że tego nie ma”. Niebezpieczeństwa są obecne wokół nas, a świadomość tego oraz  racjonalne przeciwdziałanie zagrożeniom jest dla nas jedynym wyjściem.

Zagrożenia szybko nie znikną


Żyjemy w czasach pandemii i na całym globie jesteśmy świadkami jej nawracających fal.  Wnioski nasuwają się same – zagrożenia epidemiologiczne pozostaną kluczowym wyzwaniem  przez kolejne lata, a procedury związane z ograniczeniem ryzyka epidemiologicznego  będą nadal w centrum uwagi specjalistów różnych dziedzin.  Niewątpliwie będą stanowić istotną składową w planowaniu życia społecznego i gospodarczego.


Jak w XXI wieku definiować bezpieczną przestrzeń?


Chcemy żyć, pracować i spędzać czas wolny, w przestrzeniach należycie do tego  przygotowanych pod względem bezpieczeństwa zdrowotnego.  Bezpieczna przestrzeń dzisiaj to ta, która redukuje do niezbędnego minimum styczność  człowieka z patogenami, materiałem wirusowym zdolnym schorzenia. To dlatego  instytucje użyteczności publicznej takie jak szkoły, urzędy, biura czy placówki  medyczne i handlowo-usługowe wymagają obecnie szczególnej uwagi i zapewnienia ich  personelowi oraz użytkownikom jak najlepszych warunków do bezpiecznego funkcjonowania.

Higiena przede wszystkim


Kiedy przebywanie w jednej przestrzeni i kontakty między ludźmi wiążą się z ryzykiem  rozprzestrzeniania poważnych chorób, zachowanie higieny staje się sprawą pierwszej wagi.  Ze względu na skalę problemu ważne jest wprowadzanie rozwiązań gwarantujących maksymalne  bezpieczeństwo, najwyższą skuteczność jak również automatyzację. Proces dezynfekcji  pomieszczeń zaczyna być powoli warunkiem koniecznym, niezbędnym dla zapewnienia komfortu  bycia ludziom korzystającym z różnego typu przestrzeni. Możliwość przeprowadzenia  w profesjonalny sposób dekontaminacji staje się wartością zarówno dla stałych użytkowników  jak i odwiedzających. Decyduje o komforcie pracowników podczas świadczenia usług,  jak też wpływa na zadowolenie gości i usługobiorców, korzystających z benefitów przebywania  w dokładnie zdezynfekowanej bezpiecznej przestrzeni.

Sposobów jest wiele, ale…


Metod odkażania jest wiele, ale ich skuteczność często bywa niezadowalająca.  Do powszechnie stosowanych sposobów usuwania mikroorganizmów chorobotwórczych  należy manualne czyszczenie powierzchni z użyciem odkażających płynów, sprayów i  specjalnych chusteczek. Niestety jest ono niewystarczające do skutecznego pozbycia  się patogenów, i w licznych przypadkach ręczna dezynfekcja pozostawia na powierzchniach  niebezpieczne zanieczyszczenia mikrobiologiczne.

Kolejną, dość często spotykaną w gabinetach metodą, jest likwidowanie patogenów przy  pomocy lamp UV. Podobnie jak w przypadku dezynfekcji manualnej nie jest to metoda  gwarantująca pełne bezpieczeństwo. Trzeba pamiętać, że promieniowanie UV stanowi czynnik  mutagenny i kancerogenny. Jest na tyle niebezpieczne dla ludzi, że w USA ta metoda nie  dostała rekomendacji FDA (Food and Drug Administration).

Podsumowując:

  • lampa UV nie jest w pełni skuteczna, bo nie dezynfekuje trudno dostępnych miejsc
  • w pomieszczeniach po dezynfekcji pozostawia nieprzyjemny zapach (ozon)
  • promienie UV niszczą tworzywa sztuczne
  • koszt zakupu urządzenia jest wysoki

Dekontaminacja suchą mgłą - maksimum bezpieczeństwa


Okazało się, po wielu badaniach, że najlepsze efekty przynosi odkażanie przy użyciu  substancji lotnych, kiedy środki odkażające w postaci gazowej potrafią dotrzeć do  najtrudniej dostępnych miejsc w pomieszczeniach.

Dekontaminacja suchą mgłą to metoda dezynfekcji stworzona z myślą o zwiększonym  bezpieczeństwie ludzi. Zapewnia długotrwałe działanie (cząsteczki środka dezynfekującego  utrzymują się na podłożu nawet do 10) dni i bardzo dobrze sprawdza się przy odkażaniu  dużych powierzchni.

Chociaż wymaga wietrzenia po zakończeniu dezynfekcji, sama dekontaminacja suchą mgłą  nie zmienia temperatury w odkażanym pomieszczeniu, dzięki czemu może znaleźć zastosowanie  w takich miejscach jak: placówki medyczne, karetki, środki transportu, obiekty mieszkalne,  handlowo-usługowe, przemysłowe, placówki nauczania, biura, instytucje użyteczności publicznej,  i inne.

Istotną cechą tej metody jest bezpieczna dezynfekcja urządzeń elektrycznych.  Sucha mgła nie wchodzi w interakcję z elektroniką, i może być używana np. do dezynfekcji  aparatury laboratoryjnej i sprzętów medycznych zasilanych prądem. Nie niszczy materiałów  (nie wybiela), nie pozostawia zapachów, i jest najlepszą metodą dezynfekcji tkanin chłonnych,  z których wykonuje się pokrycie materacy, łóżek i foteli.

W opinii autorytetów medycznych metoda dekontaminacji przez zamgławianie suchą mgłą  to najefektywniejszy i najbezpieczniejszy dostępny na światowym rynku sposób dezynfekcji.  Ma szczególne znaczenie w zastosowaniu medycznym, zwłaszcza w oddziałach szpitalnych,  gdzie leczy się chorych z COVID-19. Dekontaminację suchą mgłą rekomenduje fachowe pismo  branżowe The Journal of Hospital Infection, w swoim marcowym numerze z 2021 r.  Eksperci dostrzegają wysoką skuteczność tej metody i wyznaczają jej ważną  rolę w strategii walki z pandemią. Dekontaminacja suchą mgłą daje skuteczną ochronę przed  szkodliwymi bakteriami, wirusami (w tym rotawirusami i SARS-CoV-2), oraz grzybami.

Bezpieczna przestrzeń z Purific


Milowym krokiem w kierunku tworzenia nowoczesnej bezpiecznej przestrzeni jest  konstrukcja wielofunkcyjnego modularnego urządzenia PURIFIC.

Funkcje PURIFIC są dostosowane do potrzeb odbiorców takich jak laboratoria,  szpitale, przychodnie, hotele, szkoły, urzędy, biura, obiekty handlowo-usługowe,  sklepy, stacje benzynowe czy kluby fitness i siłownie.

Urządzenie pozwala na:

  • bezpieczną dekontaminację przestrzeni bez ryzyka uszkodzenia urządzeń elektronicznych,  takich jak: aparatura medyczna, wyposażenie laboratorium, sprzęt diagnostyczny
  • dezynfekcję rąk
  • bezdotykowy pomiar temperatury osób
  • wyświetlanie informacji, treści instruktażowych lub reklamowych
  • identyfikację osób w bliskim polu


Bezpieczna inwestycja w bezpieczeństwo


Warto nadmienić, że Purific jest postrzegany jako bezpieczna inwestycja.  Umożliwia zmniejszenie ryzyka epidemiologicznego oraz minimalizację kosztów dezynfekcji  przy możliwie wysokiej automatyzacji.  Marketerzy wskazują na 3 filary handlowe wspierające Klientów w ich decyzji o zakupie urządzenia. 

Oto one:

1. Technologia

Urządzenie wykorzystuje najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy dostępny na światowym rynku  sposób dezynfekcji za pomocą suchej mgły.  Sucha mgła jest jałowa - nie stwarza zagrożenia dla urządzeń laboratoryjnych i  elektronicznego sprzętu diagnostycznego.

2. Produkcja

Zapewnienie ciągłej, seryjnej produkcji na terenie EU, w fabryce wytwarzającej zaawansowane  technologicznie urządzenia dla takich międzynarodowych koncernów jak Alstom, czy kanadyjski  Bombardier. Wybór takiej lokalizacji linii produkcyjnej gwarantuje najwyższą jakość wykonania PURIFIC.

3. Dystrybucja

Lokalizacja fabryki na terenie EU pomaga w zapewnieniu sprawnych terminowych dostaw urządzenia  oraz szybki i wygodny serwis. Dystrybucją i logistyką w Polsce zajmuje się Marcova, firma  posiadająca ponad 16-letnie doświadczenie w dostarczaniu kompleksowego wyposażenia oraz urządzeń IT,  nowych technologii dla firm wraz z zaawansowanymi pakietami usług serwisowych.

Jeśli marzysz o bezpiecznej przestrzeni, zaplanuj jej realizację


Za marzeniami należy podążać, a fundamentalne potrzeby ludzkości realizować.  Bezpieczna przestrzeń do nich należy.

Jeśli chcesz stworzyć bezpieczną przestrzeń dla siebie i swoich ludzi, pomyśl o Purific.

Rozpocznij wdrażanie planu, który zmieni jakość życia, Twojego i osób w Twoim otoczeniu.  Przecież ich komfort w tak dużym stopniu zależy od Twoich inwestycyjnych decyzji.  Pamiętaj - Purific to nowy wymiar bezpiecznej przestrzeni.

Więcej dowiesz się na www.purific.pl

Zapraszamy!

Powrót


Masz pytania?
Skontaktuj się z naszym doradcą.
Możesz również wypełnić
formularz kontaktowy.
Skontaktuj się z nami.


* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wysyłając wiadomość, wyrażasz zgodę   na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi   na Twojego e-maila, lub w celach marketingowych,  jeśli będzie wymagała tego odpowiedź.   Zgodę możesz w każdej chwili wycofać,   a szczegóły związane z przetwarzaniem   Twoich danych osobowych znajdziesz w   polityce prywatności.


Twoja wiadomość została wysłana.
Czekaj na kontakt od nas.Zapisz się do newslettera i zainspiruj się

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę  na przesyłanie Ci informacji o nowościach,  promocjach, produktach i usługach Marcovej.  Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły  związane z przetwarzaniem Twoich danych  osobowych znajdziesz w  polityce prywatności.

Adres firmy

ul. Wolności 3
05-091 Ząbki


Kontakt

t.: +48 22 510 11 99
marcova@marcova.plSocial media© 2022 Marcova Biznes Sp. z o.o. (dawniej Marcova Sp z o.o. Sp. komandytowa)