dzierżawa drukarek, dzierżawa drukarek warszawa, wynajem drukarek, wynajem drukarek warszawa, wynajem kserokopiarek, dzierżawa kserokopiarek, leasing drukarek, sprzedaż urządzeń drukujących, Lexmark, Konica Minolta, Canon, Kyocera, Serwis, Drukarki, Laptopy, Naprawa drukarek, Materiały eksploatacyjne, Tusze, Tonery
Praz z domu 01

Praca z domu.
Błogosławieństwo czy przekleństwo?

Hardware

Nie zadajemy sobie dziś pytania, czy to wybór czy konieczność, bo na obecną chwilę w większości przypadków zdecydowanie to drugie.

Separator
Pozostaje kwestia, jak się odnaleźć w nowych realiach? Czy odwrócony porządek nie jest okazją do nadużyć? Czy podobnie w pandemii widzą sprawę pracodawcy i pracownicy?

Spójrzmy, jak układa się bilans zysków i strat. Wyglądać by mogło, że jest win-win, sytuacja, w której obie strony powinny być zadowolone - pracownicy nie tracą czasu na dojazdy do pracy, a pracodawcy mogą zaoszczędzić na wydatkach, rezygnując chociażby z wynajmowania przestrzeni biurowej… Czy aby jest aż tak różowo?

Praca z domu 02
Okazuje się, że praca zdalna z domu pozbawia nas wielokrotnie sfery prywatnej. Łatwo zapomnieć, kiedy się kończą “godziny pracy” i powinien zaczynać czas wolny. Co powinniśmy robić, by o tę przestrzeń pozazawodową skuteczniej zadbać? Wielu specjalistów uważa, że zachowanie balansu “praca – życie” jest równie

Pierwszorzędną rzeczą jest oczywiście posiadanie wyznaczonego miejsca do pracy wyposażonego w niezbędne urządzenia i technologię. Kolejna to skuteczne metody radzenia sobie ze wszystkim, co zakłóca nam pracę, np. z hałasem, z aktywnością dzieci lub zachowaniem zwierząt domowych. No i na końcu, ale wciąż bardzo istotna rzecz, harmonogram działań uwzględniający kontakt społeczny i stymulację, która zwykle pochodzi z przebywania z innymi w miejscu pracy.

Praca z domu 03

Poniżej prezentujemy listę sprawdzonych wskazówek, jak odnosić sukcesy w trybie pracy zdalnej. Choć adresowane głównie do pracowników, z powodzeniem posłużą też pracodawcom.

1. Przestrzegaj regularnych godzin pracy. Postaraj się wypracować zdrową rutynę, która pomoże Ci kontrolować pory, kiedy codziennie zaczynasz i kończysz swoją pracę z domu. To pomaga wielu pracownikom zdalnym zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

2. Ustal zasady współżycia z innymi osobami w Twojej przestrzeni. Np. jeśli masz dzieci, potrzebują one jasnych zasad określających, co mogą, a czego nie mogą robić w tym czasie, kiedy Ty pracujesz. To Wam ułatwi życie i oszczędzi nerwów.

3. Planuj przerwy i realizuj je w całości. Niech to będzie np. godzina obiadowa i dwie 15-minutowe przerwy. (To standard dla etatowych pracowników etatowych w USA). Rób też co pół godziny krótkie ćwiczenia gimanstyczne odprężające kręgosłup. Praca siedząca stanowi dla niego duże obciążenie.

4. Wychodź z domu, kiedy możesz. W zakresie, w jakim jest to dozwolone i bezpieczne, wychodź z domu, żeby się poruszać, dotlenić i poprzebywać w naturalnym świetle. To ważne dla Twojego zdrowia, jak również dla Twojej produktywności.

5. Zadbaj o sprzęt - narzędzia. Nie wahaj się poprosić pracodawcę o to, czego potrzebujesz do wykonywania swojej pracy zdalnej. Dotyczy to konfiguracji urządzeń w Twoim domu – komputera i in. akcesoriów IT. Warto też dotrzeć do rozwiązań oferowanych przez Aktywator Biznesu, szczególnie przydatnych w konfigurowaniu pracy zespołowej.


6. Stwórz w domu dedykowaną przestrzeń biurową. Tylko do użytku służbowego. Nawet jeśli masz jeden laptop, poświęć biurko lub stół do użytku służbowego w określonych godzinach. Być może - w zależności od charakteru Twojej pracy - warto byś skorzystał z takich udogodnień jak kabina konferencyjna (np. HIDE PHONE BOOTHS), która zapewnia komfort akustyczny i izolację od niepożądanego hałasu.

Praca z domu 04

7. Spotykaj się – nie tylko biznesowo. Samotność, odłączenie i wyobcowanie to zwykłe bolączki w zdalnym życiu zawodowym. Niektóre firmy z kulturą pracy zdalnej oferują pracownikom dodatkowo kontakty towarzyskie, np. w postaci czatów, na których można porozmawiać o wspólnych zainteresowaniach, nieformalnie spotkać online osoby powiązane z nami projektowo.

8. Pokazuj się - bierz udział w wideokonferencjach. To poprawia jakość kontaktu z Twoimi współpracownikami i menedżmentem, pozwala spotkać się online “twarzą w twarz”, by lepiej zrozumieć wymagania projektowe. Zasugeruj przełożonym lub na własną rękę sięgnij po rewolucyjne rozwiązania, które oprócz kontaktu przez sieć gwarantują jego doskonałą jakość techniczną audio i wideo. Ich dodatkowym atutem jest kompatybilność z ekranami dotykowymi, które są już powszechnie wykorzystywane w spotkaniach online.

Zobacz sam Strzałka

9. Korzystaj z możliwości szkoleń online – podnoś swoje kwalifikacje. Wykorzystaj internet, by służył Ci w karierze i doskonaleniu zawodowym. Ilość dostępnych kursów (często darmowych) jest ogromna. Sprawdź.

10. Bądź w kontakcie. Praca zdalna wymaga często wzmożonej komunikacji. Twój harmonogram i dostępność powinny być transparentne dla Twoich współpracowników, którzy są współodpowiedzialni za projekt.

11. Myśl i działaj pozytywnie. Dotyczy to też kontaktów zawodowych. Kiedy zamiast odbyć spotkanie musisz zadowolić się wysłaniem emaila, staraj się zawrzeć w nim swoje pozytywne emocje. To naprawdę dobrze wpływa i ociepla relacje z partnerami biznesowymi czy współpracownikami.

12. Nie bądź dla siebie zbyt surowy i korzystaj ze swoich atutów. Skoro pracujesz z domu, pozwól sobie na rzeczy, które w domu (a nie w biurze) możesz zrobić. Czy myślałeś o upieczeniu samemu chleba? Uda się - przecież kuchnię masz tuż obok. Warto też dać na luz, oderwać myśli od pracy, choćby na chwilę. Nie sposób utrzymać najwyższą produktywność przez cały czas. Pamiętaj, że musisz ją zrównoważyć z dbaniem o siebie, bo w przeciwnym razie ryzykujesz wypaleniem.

Tyle wskazówek. Ponieważ model pracy zdalnej jest dla większości z nas wciąż czymś nowym, uczmy się od innych, jak najlepiej wprowadzać go w życie. Inspirujmy się wzajemnie i odnajdujmy w nowych okolicznościach, czerpiąc zawsze satysfakcję z nowych możliwości.


Strzałka PowrótMasz pytania?
Skontaktuj się z naszym doradcą.
Możesz również wypełnić
formularz kontaktowy
Przycisk X

Skontaktuj się z nami.


* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wysyłając wiadomość, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi na Twojego e-maila, lub w celach marketingowych, jeśli będzie wymagała tego odpowiedź. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.
Przycisk X
Formularz ikona
Formularz napis
Twoja wiadomość została wysłana.
Czekaj na kontakt od nas.
Logo MarcovaZapisz się do newslettera i zainspiruj się

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Marcovej. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Adres firmy

ul. Żeromskiego 32
05-270 Marki


Kontakt

t.: +48 22 510 11 99
warszawa@marcova.plSocial media

Facebook logo Linkedin logo

© 2024 Marcova Biznes Sp. z o.o. (dawniej Marcova Sp z o.o. Sp. komandytowa)
projekt: Hype™ , wykonanie: CodeDeploy
Stopka slogan