dzierżawa drukarek, dzierżawa drukarek warszawa, wynajem drukarek, wynajem drukarek warszawa, wynajem kserokopiarek, dzierżawa kserokopiarek, leasing drukarek, sprzedaż urządzeń drukujących, Lexmark, Konica Minolta, Canon, Kyocera, Serwis, Drukarki, Laptopy, Naprawa drukarek, Materiały eksploatacyjne, Tusze, Tonery
Służba nauce 01

Technologie w służbie nauce czyli
edukacyjne rozwiązania przyszłości

Hardware

Czy pandemia zaskoczyła polski system nauczania?
Czy zmieni nasze dotychczasowe nawyki i sposoby edukacji?

Separator
Ludzie zazwyczaj patrzą wycinkowo, „tu i teraz”. Interesuje nas to, co blisko, a nie szeroki kontekst i bardziej odległa perspektywa. Niby wyciągamy „wnioski na przyszłość”, ale wciąż bardziej niż to, co będzie jutro, interesuje nas bieżąca sytuacja.

A co będzie jutro…?

„Nauka zdalna to zmiana”, z którą musi się zmierzyć nie tylko szkolnictwo, rodzice i dzieci, ale całe społeczeństwo. Sprawne, pozbawione przestojów prowadzenie zajęć poza placówką dydaktyczną, jest dla uczniów i nauczycieli niezwykle trudnym wyzwaniem.

Jak długo potrwa taka sytuacja, nikt z nas tak naprawdę nie wie. Nie jest wykluczone, że zdalne nauczanie będzie prowadzone również po 1 września 2020, a więc w nowym roku szkolnym.

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że pula środków na zakupy laptopów i tabletów dla szkół wyniesie 180 mln zł. Od 15 maja ruszył już nabór wniosków.

Placówki edukacyjne powinny zatem - z myślą o przyszłości - kontynuować inwestycje w technologiczne rozwiązania. Rozwój dzieci we współczesnym świecie wymaga obycia z technologią i umiejętności pracy z aplikacjami, koniecznym stało się więc zapewnienie im bezpiecznej obecności w sieci podczas nauki i zabawy. Najlepszym wsparciem dla uczniów, nauczycieli i wychowawców mogą okazać się dedykowane dla szkół przenośne komputery, systemy do wideo-konferencji, kamerki, jak również samodzielne zestawy do zdalnych zajęć, umożliwiające prowadzenie lekcji bez podłączania do komputera.

Sytuacje podobne do obecnej, wymuszające domową izolację, mogą się powtarzać. Dlatego trzeba kształtować świadomość w zakresie nowych technologii oraz budować kompetencje cyfrowe u najmłodszych i u dorosłych przy zagwarantowaniu wszystkim bezpiecznego środowiska pracy.

Jako autoryzowany partner HP ze specjalizacją edukacyjną, przygotowaliśmy specjalną ofertę na modele komputerów przenośnych dedykowanych właśnie dla celów dydaktycznych.

Separator
Notebooki HP 250 zapewniają wysoką wydajność i jakość. Te przenośne komputery są wprost stworzone do najbardziej wymagających zadań, a ich wytrzymała obudowa stanowi skuteczną ochronę podczas codziennych szkolnych wyzwań.
W słuzbie nauki 03
W naszej ofercie dla edukacji posiadamy również zestawy kamer z wbudowanymi mikrofonami. Idea działania jest prosta – nauczyciel w sali lekcyjnej podłącza kamerę do komputera, by przy użyciu takich aplikacji jak Skype, Teams, Zoom, i in. móc rozpocząć prowadzenie zdalnej lekcji. Sprzęt jest wyposażony w bardzo funkcjonalne oprogramowanie. Pozwala ono nauczycielowi wygodnie prezentować i tłumaczyć zagadnienia uczniom, również przez udostępnianie pulpitu jego komputera.

Ciekawą grupę produktów, także z przeznaczeniem dydaktycznym, stanowią zestawy autonomiczne. Dzięki wbudowanemu modułowi Microsoft Teams lub Zoom mogą działać bez konieczności podłączenia z komputerem. Rozwiązania te gwarantują doskonałą jakość audio i wideo, a ich dodatkowym atutem jest kompatybilność z ekranami dotykowymi, które są już powszechnie wykorzystywane w szkołach.
W słuzbie nauki 04
Jak połączyć świat cyfrowy i analogowy? Jak przygotować nauczycieli, uczniów i studentów do cyfrowej rzeczywistości? Jak powinna wyglądać szkoła przyszłości?

O tym w kolejnych artykułach już wkrótce na naszym blogu.


Strzałka Powrót


Masz pytania?
Skontaktuj się z naszym doradcą.
Możesz również wypełnić
formularz kontaktowy
Przycisk X

Skontaktuj się z nami.


* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wysyłając wiadomość, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi na Twojego e-maila, lub w celach marketingowych, jeśli będzie wymagała tego odpowiedź. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.
Przycisk X
Formularz ikona
Formularz napis
Twoja wiadomość została wysłana.
Czekaj na kontakt od nas.
Logo MarcovaZapisz się do newslettera i zainspiruj się

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Marcovej. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Adres firmy

ul. Żeromskiego 32
05-270 Marki


Kontakt

t.: +48 22 510 11 99
warszawa@marcova.plSocial media

Facebook logo Linkedin logo

© 2024 Marcova Biznes Sp. z o.o. (dawniej Marcova Sp z o.o. Sp. komandytowa)
projekt: Hype™ , wykonanie: CodeDeploy
Stopka slogan